FAQ

  1. Home
  2. /
  3. FAQ

FAQ

Drodzy Państwo, by rozwiać pewne wątpliwości, jak również pomóc w udzieleniu odpowiedzi na konkretne pytania, przygotowaliśmy listę tych, które powtarzają się najczęściej. Prosimy się z nimi zapoznać, a jeśli macie Państwo pytania, których nie ma na liście, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu!

Które odpady mogą znaleźć się w kontenerze/worku Big-Bag?

W ofercie naszej firmy znajdują się kontenery i worki na odpady, które sprawdzają się podczas prac budowlanych, chociażby takich, jak remont. Są to kontenery i worki przeznaczone na gruz, co oznacza, iż można do nich wrzucać gruz zmieszany, czyli beton, ceramikę, cegły, drewno, złom, styropian, wełnę mineralną, ziemię, tynk oraz piach. Dodatkowo, w kontenerze może znajdować się stolarka drzwiowa oraz okienna, także futryny.  Dodatkowo: folia malarska, kartony, płyty gipsowe, a także worki i wiadra po cemencie i innych odpadach, które nie są uznane za niebezpieczne.

Czy zajmujecie się wywozem eternitu/papy?

W przypadku eternitu, który jest materiałem szkodliwy, nasza firma nie zajmuje się jego transportem ani utylizacją. W tym przypadku należy skontaktować się z firmami, które zajmują się transportem materiałów niebezpiecznych. W przypadku papy istnieje możliwość jej odbioru, jednak po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu szczegółów.

Jakich odpadów nie mogę wrzucać do kontenera/worka Big-Bag?

Kontenery i worki Big-Bag to pojemniki przeznaczone na gruz i odpady budowlane, które zostały wcześniej wymienione. Dlatego nie można do kontenerów i worków rzucać przede wszystkim odpadów spożywczych, jak resztki jedzenia oraz opakowań po produktach spożywczych. Dodatkowo, zabrania się wyrzucania wszelkiego rodzaju substancji niebezpiecznych, chemicznych, jak również samych opakowań po tego rodzaju substancjach. Oznacza to zakaz wyrzucania azbestu, farb, czy olejów, czy innego typu chemikaliów, jak również płynów eksploatacyjnych. Zabrania się także wrzucania zarówno leków, jak również samych opakowań po lekach, czy innego typu produktów medycznych.

Przez jaki czas można korzystać z worka lub kontenera na odpady?

W standardowej usłudze, nasza firma przewiduje siedmiodniowy okres wynajmu worków oraz kontenerów. Nie oznacza to, że po upływie tego czasu klient bezwzględnie traci taką możliwość. Okres wynajmu ustalany jest indywidualnie i dopasowany do potrzeb klienta.W przypadku, jeśli kontener wymaga wymiany przed upływem 7 dni, prosimy o kontakt telefoniczny.

Co wchodzi w skład oferowanej przez Państwa ceny?

Zajmujemy się kompleksową obsługą wywozu gruzu. Oznacza to, iż w ustalonej cenie znajduje się transport kontenera lub worka Big-Bag we wskazane miejsce, jego wynajem, jak również późniejszy odbiór. Standardowy postój kontenera to okres 7 dniu, jednak kwestię tą można ustalić indywidualnie. W przypadku worków – klient samodzielnie informuje o tym, iż są gotowe do odbioru.

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami

+ 48 799 399 708 biuro@gruzwaw.pl

Wywóz gruzu Warszawa i okolice

Usługi świadczymy w Warszawie i okolicach.
Poniżej przedstawiamy Państwu listę dzielnic i miejscowości.